Kartka handmade na osiemnastkę

Osiemnaste urodziny – jedna z nielicznych, szczególnie wyjątkowych rocznic urodzin, obok pierwszych urodzin, no i później każdych -dziesiątych i -dziestych (czyli tzw. „okrągłych”).

Młody człowiek przestaje być dzieckiem, a staje się dorosłym, uzyskuje pełnię praw obywatelskich i nieraz większą odpowiedzialność. Dlatego też z wszystkich wyjątkowych urodzin, osiemnastka to chyba urodziny najbardziej wyjątkowe.

Czym powinna się charakteryzować

kartka handmade na osiemnastkę?

  • Musi wyrażać radość z pełnoletniości, a więc obowiązkowo muszą być żywe, „dynamiczne” kolory, które zresztą zazwyczaj są lubiane przez „świeżo upieczonych dorosłych” :-)
  • Żywe kolory wyrażają też niespożytą energię, która wiąże się z wiekiem jeszcze nastoletnim.
  • Młode osoby lubią coś nowego, coś rzadko spotykanego. Nie do końca zadowoli je wzór tradycyjny i dlatego kartka na osiemnastkę powinna mieć coś, czego nie mają inne kartki – tym czymś może być rzadko spotykana „mechanika” kartki, czyli sposób składania, rzadko spotykane ozdoby itp.
  • Na pewno solenizant się nie obrazi, gdy w takiej kartce znajdzie się kieszonka na banknot, wypełniona oczywiście :-) Bo przecież start w dorosłość będzie łatwiejszy z kapitałem :-)

Jak uważasz, czy kartka w poniższej galerii spełnia kryteria dobrej kartki na osiemnastkę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code