Jarmark Rzeczy Ładnych – wiosna 2015

Jarmark Rzeczy Ładnych – odbył się po raz kolejny w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie Batory. Oczywiście nie mogło i Nas tam zabraknąć, jak na razie odwiedzamy tę imprezę w roli „zwiedzających”, chociaż być może kiedyś spróbujemy swoich sił, jako wystawcy :-)

Wizyta na jarmarku – przyjemne z pożytecznym

Odwiedzając jarmark postanowiliśmy zrobić coś pożytecznego – jako, że Ala jest nauczycielką w gimnazjum i w tym gimnazjum oprócz podstawowych zajęć (matematyka) prowadzi przedmiot zajęcia artystyczne, postanowiliśmy dwóm najbardziej aktywnym (zarówno na matematyce, jak i na ZA) uczennicom zorganizować wycieczkę przedmiotową z przedmiotu zajęcia artystyczne. Poniżej parę fotek Karoliny i Moniki na tle wystaw jarmarcznych:

Co na jarmarku?

W dużym skrócie można napisać, że wystawcy dzielili się na kilka grup:

  • Tekstylia – mocna grupa wystawców maskotek i zabawek, wśród których zaciekawiły Nas:„Szumne Baboki” – fajna seria zabawek w nowoczesnym, autorskim stylu, ciekawa odmiana od piesków, kotków i innej tekstylnej klasyki (która zresztą też była bardzo fajna) – Szumne Baboki są na drugim filmie – poniżej;Zabawki wspomagające rozwój sensoryczny dziecka – ciekawe tekstylne kostki, dla najmłodszych maluchów na pewno fajne wprowadzenie w poznawanie świata (film pierwszy)Ubrania i zabawki, przedmioty użytkowe tkane ręcznie – na drugim filmie jest stoisko miłej pani, która część swoich wyrobów tka ręcznie na nadgarstkach :-)Oprócz tego jak zwykle sporo było wyrobów z filcu (torebki, przedmioty użytkowe).
  • Ceramika i szkło – w tej grupie sporo przedmiotów użytkowych i ozdób. Wydaje Nam się jednak, że w sali MDK było trochę ciemno i ozdoby te nie pokazały pełni swojego wdzięku. Jednocześnie musimy przyznać, że kilku wystawców zadbało o odpowiednie oświetlenie, które podkreślało zalety ich produktów.
  • Drewno – ciekawe zabawki i przedmioty codziennego użytku, które przy okazji stanowiły świetną ozdobę (zaskoczyło Nas, jak piękne może być zwykłe pudełko na chusteczki do nosa 😛 )
  • Papier – różne ozdoby wielkanocne, oraz nasza konkurencja 😉 z kartkami handmade, a wśród nich ciekawe opcje:Pudełka z różnymi miniaturkami przedmiotów (film pierwszy)Kartki handmade z różnym wykończeniem, ciekawą opcją były kartki z haftem zamiast rysunku i kartki z ręcznie kolorowanymi rysunkami.
  • Biżuteria ręcznie robiona – tutaj najciekawszą propozycją była biżuteria z żywicy (syntetycznej, nie takiej z drzewa ), w której zatopione były różne fajne przedmioty.

Jarmark Rzeczy Ładnych: wideorelacje

Udało Nam się nagrać dość dużo materiałów i wszystkim, którzy przyjęli Nas z kamerą ciepło serdecznie dziękujemy – jeśli to czytają, to prosimy o kontakt, może uda się nawiązać jakąś fajną współpracę :-)

Niemiłe przyjęcie było tylko na jednym stoisku, panią, która zabroniła Nam nagrywać informujemy, że nie mieliśmy zamiaru kraść jej projektów :-) Na szczęście pamięć mamy dobrą i na pewno tej pani nie zareklamujemy przy okazji następnych jarmarków :-)

Ok, a więc obiecane filmy:

Część pierwsza relacji z Jarmarku Rzeczy Ładnych:

Część druga:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code